– Odotamme malttamattomina päästäksemme aloittamaan uudessa kauppapaikassamme, vahvistaa kauppias Kari Kylmänen.
– Alamme toteuttamaan kauppakohtaista liikeideaamme intohimolla, jonka tavoitteena on luoda asiakkaille helppoa ja nopea asiointikokemus. Palvelu tulee olemaan mutkatonta ja asiantuntevaa. Valikoimia lisätään asiakkaiden toiveiden perusteella, joita alamme heti ottamaan vastaan, kertoo Kylmänen.
– Paistopistetuotteet ja hedelmä- ja vihannesosastot ovat myös meidän vahvuutemme, ja näitä osastoja tulemme myös kehittämään kokemuksiimme nojaten. Lähituottajien kanssa pyrimme tekemään yhteistyötä mahdollisimman paljon, joten toivon myös heidän ilmoittautuvan mitä pikimiten meille, jos uudet liiketoimintamahdollisuudet kiinnostavat kanssamme, jatkaa Kylmänen.
– Asiakkailtamme toivomme, että he ottaisivat rohkeasti meihin yhteyttä toiveistaan ja siitä, mitä he kaupaltamme toivoisivat. Neliapilan henkilökunnasta olemme kuulleet pelkkää hyvää. He ovat ammattitaitoisia ja motivoituneita kaupan alan ammattilaisia, kertoo kauppias Maija Heikkinen.
– Haluamme kiittää nyt luopuvia kauppiaita hyvin hoidetusta kaupasta, jossa on helppo jatkaa heidän tekemäänsä työtä, jatkaa Heikkinen.
K-kauppiaspariskunta Kari Kylmänen ja Maija Heikkinen K-Market Neliapilan kauppiaiksi Liperissä
30.04.2018
K-kauppiaspariskunta Kari Kylmänen ja Maija Heikkinen palaa K-kauppiaiksi muutaman vuoden tauon jälkeen. Kauppiaspari lupaa paikkakuntalaisille entistäkin mutkattomampaa palvelua.
